Opuštěná vesmírná stanice check, retro futurismus originálu check, ženská hrdinka check, armáda facehuggerů check, zasazení děje mezi jedničku a dvojku check, android check, “pan černý se zelenou krví” check. Vypadá to jako variace na klaustrofobický Alien Isolation plus dávka řízné akce po vzoru Aliens (alespoň podle té velké krochny na konci teaseru, která připomíná M41A – palec nahoru za červený displej s počítadlem nábojů:-)), na což říkám “ano, prosím”.

Pokud jsou leaky z testovaček pravda a zase se bude “vylepšovat” design monster, protože proč ne, tak tleskat úplně nebudu (klasika je prostě klasika), ale jestli Alvarez dodá zábavnou (ideálně eRkovou) žánrovku, jako to udělal Trachtenberg s Prey, tak jsem spokojen a návštěva kina je jistá. Teaser pěkná práce a těším se na trailer.


Pecka, Alvarez asi fakt nekecal, když mluvil o tom, že je fanoušek značky a oslovil Scotta s vlastním pitchem, protože to v dobrém smyslu vážně působí jako fan fikce:-), aneb vše dobré ze série v jednom balení – hororová atmosféra z jedničky, zběsilá akce ze dvojky, pod/vodní scény (a nový design, čemuž úplně nefandím, ale tak třeba to tentokrát klapne) ze čtyřky, opuštěná stanice z videoherního Isolation a navrch drsná brutalita z Evil Deadu (tohle si přímo říká o eRko, tak snad Alvarez nezklame) a já chci být rozhodně u toho:-). Zrušení pětky s Weaver a Biehnem bolí dodnes, ale pokud se tohle povede a já po traileru věřím, že jo, tak to mrzení bude přece jen o kus menší. Kino každopádně tutovka:-).