Tvl, oni se fakt nikdy nepoučí. Po celkem ok Bumblebeem, který byl ok hlavně tím, jak se snažil jít ve stopách “umírněné” jedničky, se zase přepnulo na šílený zaměnitelný digibordel, u kterého má člověk problém vůbec identifikovat, jestli se právě dívá na scény ze dvojky, trojky, čtyřky, pětky nebo aktuální novinky. Jen vehikly se střídají s dinosaury, rytíři a teď pro změnu se zvířaty. Co bude příště? Nadživotní domácí spotřebiče nebo, pěkně po LOTRovsku, chodící stromy:-)?


S The Last Knight si v pokladnách docela nabili hubu, s Bumblebee si v pokladnách nabili hubu ještě o něco víc, tak by člověk tak trochu čekal, že přijde nějaká sebereflexe a když už musí tuhle značku zase vytahovat z hrobu, udělají to úplně jinak, když už ne vyloženě lépe (hardcore military sci-fi na Cybertronu bez lidí, dinosaurů, rytířů, opic, letadel, aut, mikrovlnek a nevím čeho ještě, hmm?). Takhle mě nějak nenapadá, jak by to tady mohlo dopadnout jinak, než dalším nabitím si huby (jen možná “docela” vymění za “pořádně”), když to vypadá ještě hůř jak oba předchozí filmy dohromady:-).


Ach jo, zase úplně to samé a natočené úplně stejně. Zkoušeli to pětkrát, z toho jim to vyšlo jednou a zbytek se tu více, tu méně jen točil v kruhu. Tak to zkusili trochu jinak s návratem ke komornějším kořenům jedničky v Bumblebee, což jim relativně vyšlo a reakcí na to je, že se zase vrátí k nudnému přeplácanému digifestu dvojky až pětky, ve kterém se zase bude zachraňovat vesmír, zase se bude někdo seznamovat s existencí robotů na planetě, během bitvy se jim tak akorát plést pod nohama a v přestávkách mezi akcí produkovat humor (tvl, koho pošesté zajímají nějaké lidské postavy, když s nimi v každém filmu nakládají pořád stejně:-(), zase se objeví nový druh robotů, o kterém do této doby nepadlo nikdy nikde ani slovo a tak pořád dokola?

Pětka ukázala, že tahle série postupem let zajímá čím dál tím menší publikum a obstojný Bumblebee to jen potvrdil. Fakt netuším, co si jako slibují od šestky, navíc když vypadá úplně stejně jako ty filmy před ní, které na cílovku fungovaly méně a méně.